Nasza historia

Nasza historia

Marka ZUZU to efekt miłości do mody, rękodzieła i sztuki. Bliscy są nam ludzie, zwierzęta, sztuka, muzyka i otaczająca nas przyroda. Uwielbiamy podróżować, poznawać nowe, ale często szukamy inspiracji w przeszłości; w etnicznych i regionalnych wzorach.
Zachwyca nas drobne rzemiosło tworzone przede wszystkim z ogromną miłością i pasją.

ZUZU: ,,To w co się ubieramy ma ogromne znaczenie. Odzwierciedla nasz charakter, naszą wyobraźnię, nasze dążenia. Poza estetycznym aspektem projektów równie ważna jest wygoda, komfort i jakość. To jakie materiały wykorzystywane są w procesie tworzenia ma ogromne znaczenie. To one stają się naszą kolejną skórą. Natomiast ręczny proces produkcji podkreśla ich niepowtarzalny charakter.'' 

 ZUZU stawia na indywidualizm i świadomość.

To, jak powstają nasze projekty ma dla nas duże znaczenie. Pragniemy, aby nasza mała manufaktura kojarzona
była również z szacunkiem do drugiego człowieka, jego pracy, ale również środowiska. Rozumiejąc ile złego może wyrządzić branża odzieżowa na świecie staramy się łączyć naszą największą pasję z odpowiedzialnością. Przemyślane wykorzystanie dzianiny, ograniczanie ilości skrawków i wykorzystanie ich do drobniejszych części garderoby to dla nas podstawa. Podobnie jak wybór przyjaznych dla skóry, bezpiecznych, certyfikowanych dzianin i tkanin.
W naszym sklepie znajdziecie również produkty odpowiednie dla wegan. Nie korzystamy z naturalnych skór czy wełny. Wełna może się pojawić ale tylko taka, która pochodzi z recyklingu. Cały czas staramy się poszukiwać jakościowych zamienników. 

W przestrzeni brakuje nam odważnych kolorów w zestawieniu z ciekawymi wzorami geometrycznymi, etnicznymi, regionalnymi, choć motywów kwiatowych nie wykluczamy. W związku z tym w naszym sklepie postanowiliśmy  stworzyć serie: arteo, ethno, geometro, naturo, nero, regio, floro i w ramach tych kategorii umieszczać poszczególne nasze projekty. Mamy nadzieję, że taka mieszanka odnajdzie się w estetyce polskiego streetwear’u.