Our story

Our story

Marka zuzu powstawała w wyniku wieloletniej miłości do mody i estetyki. Twórcom bliscy są ludzie, zwierzęta, sztuka, muzyka i otaczająca nas przyroda. Uwielbiają podróżować, poznawać nowe, ale często szukają również inspiracji w przeszłości; w etnicznych i regionalnych wzorach. Zachwyca ich drobne rzemiosło tworzone przede wszystkim z ogromną miłością i pasją.

To w co się ubieramy ma ogromne znaczenie. Odzwierciedla nasz charakter, naszą wyobraźnię, nasze dążenia. Poza estetycznym aspektem projektów równie ważna jest wygoda, komfort i jakość. To jakie materiały wykorzystywane są w procesie tworzenia ma ogromne znaczenie. To one stają się naszą kolejną skórą. Natomiast wykorzystywanie ręcznych procesów produkcji podkreśla ich niepowtarzalny charakter. Marka zuzu stawia na indywidualizm ale także świadomość.

To, jak powstają nasze projekty ma dla nas ogromne znaczenie. Pragniemy, aby nasza mała manufaktura kojarzona była również z szacunkiem do drugiego człowieka, jego pracy, ale również środowiska. Rozumiejąc ile złego może wyrządzić branża odzieżowa na świecie staramy się łączyć naszą największą pasję z odpowiedzialnością.

Zuzu dedykowane jest głównie kobietom, choć nie wyklucza projektów dla mężczyzn. 
Kobieta bywa zmienna dlatego stawiamy na ciekawe i odważne formy w połączeniu z wyszukanymi połączeniami kolorystycznymi, ale z drugiej strony zuzu kocha klasyczną czerń w połączeniu z surową, wręcz industrialną formą. Mamy nadzieję, że taka mieszanka odnajdzie się w estetyce polskiego streetwear’u.